EGYETEMI ANYANYELVI NAPOK 2019 – Tudománykommunikációs verseny

A verseny díjazottjai:

I. helyezett: Kalup Csilla, fizika BSc (TTK): Pislogó csillagmaradványok: pulzáló fehér törpék nyomában
II. helyezett: Reéb Zsófia, biológia MSc (TTK): Hol lakik a félelem?
III. helyezett: Bartuszek Lilla, osztatlan jogászképzés (ÁJK): Osztott felelősség a nemzetközi jogban

Közönségdíj: Reéb Zsófia

Különdíj: Puzder Zsófia, beszédtudomány MA (BTK) és Mrázik István, magyar BA (BTK): Szupraszegmentumok az udvarlásban

Az ELTE BTK az Egyetemi Anyanyelvi Napok keretében idén először szervezi meg a nemzetközi tudományos életben mára már hagyománnyá vált Tudománykommunikációs versenyt,

amelynek során a résztvevők 3 percben, szabadon választott prezentációs eszközökkel és módokon mutathatnak be egy általuk választott tudományos témát vagy kutatást (amely lehet saját kutatás is, de nem feltétlenül az). A verseny időpontja: 2019. március 6., 14.30. Helyszíne: ELTE BTK, Múzeum krt. 4/A, Kari tanácsterem. Jelentkezési határidő: 2019. március 1. Jelentkezés és további információk: tudomanykommunikacio.verseny@gmail.com. A jelentkezéskor a következő adatokat kérjük megadni: név, e-mail, kar, szak, képzési szint, az előadás címe, eszközigény (ha van).