EGYETEMI ANYANYELVI NAPOK 2019 – “Egypercesek a nyelvről” pályázat

Már lehet jelentkezni az EGYETEMI ANYANYELVI NAPOK versenyeire!

Minden versenyre jelentkezhetnek az ELTE bármely karának hallgatói, bármely képzési szintről.

Az ELTE BTK-n az Egyetemi Anyanyelvi Napok keretében idén első alkalommal írjuk ki az Egypercesek a nyelvről című pályázatot.

A pályázóktól az alább felsorolt témák valamelyikének a szabad feldolgozását kérjük a megadott műfajok egyikének keretein belül, maximum egy A4-es oldalnyi terjedelemben.

Választható témák: 1. nyelv és társadalom, 2. magánhangzó-harmónia, 3. szaknyelv.

Választható műfajok: vers, dal, dalszöveg; novella; kép (fénykép, rajz, ábra), képregény, mém vagy logó.

Egy pályázó legfeljebb két különböző pályázati anyagot adhat be (amelyeknek a választott téma és/vagy a választott műfaj szempontjából különbözniük kell egymástól). A pályamunkák elkészítéséhez nem feltétlenül szükséges nyelvészeti előképzettség; fontosabb a kreativitás, az ötletesség és az alkotókedv.

Beküldési határidő: 2019. március 3. éjfél. A pályázat benyújtásakor a következő adatokat kérjük megadni: jelige, név, szak, évfolyam és e-mail. A pályamunkák benyújtása és további információk: ean.palyazat@gmail.com.