Egyetemi anyanyelvi napok 2018. febr. 28–márc. 2.

A Magyar Nyelvtudományi és Finnugor Intézet idén is megrendezi az Egyetemi anyanyelvi napok programsorozatot. A változatos programok között tanszékünk is több esemény szervezésében és lebonyolításában részt vesz.

Március 1-jén 15 órától Szót értenek-e velünk a kutyák? címmel Andics Attila etológus tart előadást. A program egyik felkért előadója kollégánk, Deme Andrea. Helyszín: Múzeum krt. 4/A, földszint, kari tanácsterem.

Március 2-án 10 órától a szokásos formában kerül megrendezésre a szép magyar beszéd verseny tanszékünk szervezésében. A legjobbak képviselhetik az egyetemet az Kazinczy-verseny országos döntőjén. Információk és jelentkezés Bóna Judit tanárnőnél. Helyszín: Múzeum krt. 4/A, 1. emelet, 144-es terem.

Március 2-án 13 és 14 óra között a nyelvészeti diákműhelyek bemutatkozására is sor kerül, köztük az újjáalakult Fonetikai és pszicholingvisztikai diákműhely is megismerhető lesz. Helyszín: Múzeum krt. 4/A, 2. emeleti folyosó.