EGYETEMI ANYANYELVI NAPOK 2019 – Nyelvhasználati verseny

A nyelvhasználati verseny eredményei:

I. helyezett: Haraszti Rajmund, skandinavisztika mesterképzés, 1. évf. (BTK)
II. helyezett: J. Tóth Tamás, programtervező informatikus, 2. évf. (IK)
III. helyezett: Hudáky Katinka Ágnes, szlavisztika (orosz) BA és magyar mint idegen nyelv minor, 3. évf. (BTK)

Gratulálunk a nyerteseknek, és köszönjük a részvételt mindenkinek!

Már lehet jelentkezni az EGYETEMI ANYANYELVI NAPOK versenyeire!

Minden versenyre jelentkezhetnek az ELTE bármely karának hallgatói, bármely képzési szintről.

Az ELTE BTK-n az Egyetemi Anyanyelvi Napok keretében idén is megrendezzük a nyelvhasználati versenyt. A feladatok megoldásához nem szükséges nyelvészeti előképzettség; fontosabb a kreativitás, a magyar nyelv változatos alkalmazásának képessége. A 60 perces, egyfordulós írásbeli verseny a következő témakörökből meríti feladatait: nyelvi változatok, szókincsbeli változatosság, szólás- és közmondáskincs, nyelvi kreativitás, napjaink nyelvhasználata és új nyelvi jelenségek, nyelv és kultúra, művelődéstörténeti, névhasználati kérdések.

A verseny időpontja: 2019. március 8., 9.00. Helyszíne: ELTE BTK, Múzeum krt. 4/A, 047. terem. Jelentkezési határidő: 2019. március 1. Jelentkezés és további információk: sliz.marianna@btk.elte.hu. A jelentkezéskor a következő adatokat kérjük megadni: név, szak, évfolyam és elérhetőség (e-mail, telefonszám).